בית החולים אסותא הינו בית החולים המעניק שירותי רפואה פרטיים הגדול בישראל. 
ממוקם ברחוב הברזל 20, רמת החייל, תל אביב. 

יחידה לניתוחי מוז, קומה א מרפאות חוץ , קבלה 8

מספרי הטלפון: 
משרד הקבלה: 03-7640000
קבלת ניתוחי מוז: 03-7645411

ד"ר מוז תבע את המינוח chemosurgery לסוג הזה של הניתוח. לימים קבע הקולג האמריקאי לניתוחי מוז וסרטן העור את המינוח ניתוח מיקרוגרפי בשיטת מוז והגדיר קריטריונים לבצוע הניתוח ושמוש במינוח הנ"ל (1). הרעיון הכוללני היה כי רופא אחד ישמש כמנתח, פתולוג ורופא משחזר. שילוב של מספר...

בסיום הניתוח משוחרר המטופל לביתו בלווי הסבר מדויק מפרופ׳ אלקלעי על הטיפול בפצע הניתוחי. לרשותכם יועמדו אמצעי התקשרות עם המנתח עד להוצאת התפרים.

מאחר והניתוח  מתבצע בהרדמה מקומית משמעת מוסיקה להנאתכם ולפעמים גם לפי בחירתכם. בסיום כל שלב בניתוח כמתואר המטופל יוצא חבוש לחדר ההמתנה עד לקבלת התשובה מהמנתח. זמן ההמתנה משתנה בהתאם לעומס במעבדה שלבי הניתוח במטופלים השונים וחומרת המחלה. יש לקחת בחשבון "בילוי של יום שלם...

יש להגיע לבית החולים עם מצב רוח טוב ובלווי מלוה אחד לכל היותר. לא לשכח להביא את המעטפה שנמסרה לכם על ידי פרופ’ אלקלעי ובה יש לשים את טופס ההסכמה לניתוח, הוראות שנמסרו ובדיקות המעבדה ואקג כל אחד ואחת לפי ההנחיות שנמסרו בבדיקה במרפאה. רצוי לחפוף את הראש לפני הניתוח. יש ל...

ניתוח מוז מתבצע בהרדמה מקומית, בערנות מלאה של המטופלים. לפיכך אין צורך לצום בבקרו של הניתוח. יש ליטול את כל התרופות אותם נוהג המטופל לקחת כולל מדללי דם, אלא אם המנתח הורה אחרת בבדיקה שלפני הניתוח.

מנתח מוז הינו מומחה ברפואת עור או בכירורגיה פלסטית אשר עבר השתלמות מתאימה והכשרה לבצוע הניתוח. השתלמות מלאה נעשית במשך שנה שלמה במערכת המוכרת להשתלמות על ידי הקולג האמריקאי לניתוחי מוז (ACMS). מרכזים המוכרים להשתלמות נמצאים בארה"ב ובמספר מדינות מחוץ לארה"ב ובהם ישראל....

Please reload

מה עוד יש לדעת על ניתוח מיקרוגרפי בשיטת מוס?

ניתוח מוז , קולג אמריקאי לניתוחי מוז ACMS

הסיפור של ניתוח מוז

תוכנית הבריאות של רפי קרסו

MOHS - ניתוח מוס (מוז) הינו ניתוח מיקרוגרפי בשיטת מוז הוא שיטת ניתוח לטיפול בגדולי עור ממאירים. השיטה מאופיינת ביכולת לבצע בקרה מיקרוסקופית מלאה על שולי הגידול ועומקו בזמן אמיתי, כלומר בזמן הניתוח.
סרטן העור על סוגיו השונים הוא סוג הסרטן השכיח ביותר . סרטן עור שאינו מלנומה שכיח מאד ושכיחותו היא כמיליון מקרים חדשים לשנה בארה"ב.
 
לשיטת הניתוח פוטנציאל ריפוי גבוה מאד בד בבד עם שמירה מירבית על רקמת עור לא נגועה על מנת לשמר על תפקוד האבר ומראה אסטטי. מנתח המוז מתפקד הן כמנתח והן כפתולוג.
והיה והמנתח אינו בודק בעצמו את הרקמה הנכרתת, ההגדרה אינה ניתוח מוז אלא וריאציה של השיטה .
 
שיטת ניתוח MOHS המצאה על ידי ד"ר פרדריק מוז מארה"ב ונמצאת בשימוש כטיפול בסרטן העור בישראל כ-26 שנה. המינוח "ניתוח מוס" או "ניתוח מוז" והקריטריונים של הניתוח נקבעו על ידי הקולג האמריקאי לניתוח מוז וכן על ידי האקדמיה האמריקאית לרפואת עור.

ד"ר פרדריק מוס ופרופ׳ יוסי אלקלעי, 1993

ניתוח מוס - Mohs Micrographic Surgery

ניתוח מוז / מוס

רחוב הברזל 26, תל-אביב